YAYINLARIMIZ » Makaleler

Makaleler

ŞİRKETLERDE STRATEJİK FİNANSMAN YÖNETİMİ NEDİR? NASIL UYGULANMALIDIR?
Günümüz ekonomisinde yaşanan hızlı gelişmeler ve güçlü rekabet koşulları, işletmelerin hayatlarını sürdürebilmeleri için gerekli bilgi ihtiyaçları da hızla artmaktadır. İşletmelerin ortaklarının ve çalışanlarının ticari faaliyetlerle ilgili doğru ve güvenilir bilgiye en kısa yoldan ve en kısa zamanda erişebilmeleri İşletmeleri güçlü kılmaktadır.

ÜRETİMDE İNOVASYON

İleri teknolojik gelişme ve otomasyon, yeni niteliklere ve yüksek düzeyde eğitim almış insan gücüne eğilimi artıyor. Mevcut iş gücü içinde bu vasıflarda ve bilgi düzeyinde insan temin etmek mümkün olmadığından yapısal işsizlik denilen önemli sorun ortaya çıkmaktadır.


GÜMRÜK KONTROLÖRLÜĞÜ MESLEĞİNİN TARİHİ

Kuruluşundan bugüne değin geçen çeyrek asırlık bir zaman süreci içerisinde, merkezi denetim hizmetini mesleki kariyerine en uygun bir şekilde yerine getirmiş ve getirmekte bulunan Gümrük Kontrolörlerinin belki de en büyük şanssızlıkları Gümrük ve Tekel eski Bakanı Tuncay Mataracı’ nın Bakanlığı döneminde göreve başlatılmış olmalarıydı...


ÜRETİMDE SONLU KAPASİTE ÇİZELGELEME VE YAZILIMIN ÖNEMİ !
Üretim planlama yazılımı denince birçoğumuzun aklına ilk gelen,  MRP/ERP grubundaki yazılımlardır. Genellikle “Üretim Planlama” isimli modüllere sahip olan bu yazılımlar gerçekten orta ve büyük ölçekli bütün üretim sistemlerinin operasyonel bazda tüm “planlama” ihtiyaçlarını karşılayabilir mi sorusunu sormadan geçemiyoruz?

123...5»
SPS Consultant Turkey 2012 © - Tüm Hakları Saklıdır.
Site Kullanım Koşulları