SEKTÖRLER » Mobilya Sektörü

Mobilya Sektörü

Mobilya sektörü yarattığı değer ile stratejik bir değerliliğe sahiptir. Bunun en önemli nedeni de hızlı bir küreselleşme sürecinin yaşanmasıdır. Bu sektördeki üretim özellikleri bakımından tüm dünyada farklı modellemeler geliştirilmektedir. Tüketici gruplarına yönelik, çeşitlilikte üretimler yapılmaktadır. Son yıllarda artan rekabet karşısında ekonomik ölçekte ve dünya standartlarında üretim yapan tesisler gelişmiş, oluşturulmuştur. Bununla birlikte markalaşma ön plana çıkmıştır. Bayilik ağları, ülke geneline göre ve dünya geneline yayılımı sağlanmıştır.

Bununla birlikte sektörde hammadde tedariki, yan sanayi ürünlerinin tedarik zinciri içerisindeki yapısı ve uygun aksesuar yapısı sektörün üretim olarak en iyi şekilde planlanması gereken unsurlardan bir tanesidir.

Sektörün rekabet değerliliğine geldiğimizde kolay olan, hızlı üreten bir ülke var, diğer tarafta marka oluşumunu farklılığını ortaya koymaya çalışan bir grup ülkeler vardır. İşte zor olan yaratıcı çalışmalar ortaya koymak ve gelecekte marka yönetim planlaması ile sürekli olabilmeyi başarmak arzusu, düşüncesidir.

Marmara SPS kurumunuza yönelik nasıl bir hizmet sunabilir?

Kurumunuzun sektör içerisindeki dinamikleri, yeri analiz edilerek nasıl bir stratejik planlama ile nereye, nasıl, hangi süreçte ulaşacağımızın çalışmaları, kurumsal yapılandırma çalışmaları, stratejik planlama çalışmaları, marka yönetimi çalışmaları, hizmetleri sunmaktayız. İşte gelişme ve markalaşma süreç adımlarımızdaki sorularınız ve sorunlarınız için lütfen bizimle iletişime geçin.

SPS Consultant Turkey 2012 © - Tüm Hakları Saklıdır.
Site Kullanım Koşulları