SEKTÖRLER » Tarım

Tarım

Araştırmalarımız, çalışmalarımız ve güncel veriler, bilgiler bize bugün tarımın büyük bir girişimcilik alanı olduğunu ve ileri teknoloji, bilginin uygulama alanı olduğunu bu sektörde büyük bir gelişim profilinin yaşanabileceği, kurulabileceğini göstermektedir. Verimlilik yapısına baktığımızda, bilgi, eğitim, teknoloji, ölçek ekonomileri ile sulama, kimyasal gübrelerin kullanımı gibi birçok faktörün etkili olduğunu görmekteyiz. Bu alanda da hukuki alt yapı düzenlemelerinden, eğitim, bilinçlendirme çalışmalarına kadar çalışmalar koordine bir şekilde yapılmalı ve ilgili destekler planlı bir şekilde verilmelidir. 

Türkiye, bitkisel genetik kaynakları ve çeşitlilik açısından dünyanın nadir ülkelerinden bir tanesi olarak oluşmuştur. Türkiye’nin flama zenginliği, iklim çeşitliliği, toprak varlığı ve su kaynaklarının tarım için olumlu olması, Türkiye’nin değerliliğini bir kat daha artırmaktadır. Bununla birlikte Türkiye aynı ürün kategorilerinde ekim alanı ve üretim miktarı olarak üst sıralarda yer almaktadır. Ancak verimlilik sıralamasında ise aynı sıralama söz konusu olamamaktadır.

Marmara SPS olarak, kurumumuz olarak tarım sektöründe, yaş sebze meyve, süs bitkilerine yönelik, tarım ilaçlarına yönelik, uluslar arası platformda ürün oluşumu ve ithalatına yönelik çalışmalar yapılmıştır.

Marmara SPS kurumunuza yönelik nasıl bir hizmet sunabilir?

Kurumunuzun yeniden yapılandırma sürecine alınması, stratejik planlamaların yapılması, ürün verimlilik ve performansına yönelik çalışmalar, yeni yatırım projelerinin mali ve finansman yönetiminin sağlanması, oluşturulması çalışmalarını yapar. Kurumunuzun yeni bir yatırım ve büyüme düşüncesi olduğunda, kurumunuzun sistem entegrasyon oluşumunda, finansal yönetim stratejilerinde, stratejik planlamalarınızda sorunlarınızı lütfen bizimle paylaşın, birlikte çözümler üretelim.

SPS Consultant Turkey 2012 © - Tüm Hakları Saklıdır.
Site Kullanım Koşulları